Płyn i żel do higieny intymnej to środki, które stosowane są codziennie przez każdą kobietę. Preparaty te pozytywnie wpływają na środowisko bakteryjne pochwy, poprzez utrzymanie kwaśnego pH. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego żelu do higieny intymnej oraz jaki kosmetyk do mycia okolic płciowych jest najlepszy.

Dlaczego warto dobrać właściwy żel do higieny intymnej?

Higiena intymna jest niezbędna do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia. Niewłaściwa pielęgnacja może skutkować namnażaniem się szkodliwych bakterii, patogenów i grzybów. Odpowiednia higiena sprzyja równowadze w wewnętrznej mikroflorze pochwy. Co ważne, zbyt częste mycie nie jest niczym korzystnym, gdyż może wysuszyć pochwę oraz pozbawić ją działania bakterii Lactobacillus. Objawy, które mogą zaniepokoić i dać sygnał, że wewnętrzna mikroflora bakteryjna pochwy została zaburzona to, m.in.: ból podczas stosunku, nawracające infekcje pochwy, pieczenie stref intymnych lub też bolesny ścisk w dole brzucha. Aby zapobiegać problemom intymnym, warto stosować odpowiednio dobrane naturalne żele do higieny.

Jaki żel do higieny intymnej wybrać?

Decydując się na używanie żelu, warto zwrócić uwagę na jego skład. Jednym z najważniejszych składników tego typu preparatów, jest kwas mlekowy. Odpowiada za zachowanie właściwego pH skóry w okolicach intymnych i utrzymanie naturalnej flory bakteryjnej. Wyciąg z kory dębu z kolei łagodzi stany zapalne i różnego rodzaju infekcje. Rumianek i babka lancetowata działają przeciwzapalnie, łagodząco, przeciwbakteryjnie oraz łagodzą podrażnienia, likwidując uczucie pieczenia. Gliceryna roślinna zawarta w żelach nawilża skórę, podobnie jak aloes, który dodatkowo działa przeciwzapalnie i łagodząco. Alantoina zaś poza tym, że ma działanie nawilżające, działa kojąco na strefy intymne. Składniki, których powinnaś unikać w żelach to silne środki myjące, czyli substancje powierzchniowo – czynne (m.in.: Sodium Lauryl Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate czy Sodium Lauryl Sulfoacetate) substancje zapachowe, barwniki, silne konserwanty, parabeny oraz alkohol etylowy.
Gdy zastanawiasz się, jaki żel do higieny intymnej wybrać, naszą propozycją jest Żel do higieny intymnej z serii młodzieżowej In Top od TianDe oraz Łagodny Żel do pielęgnacji linii Altai. Te naturalne żele do higieny intymnej o odpowiednim pH zapewniają poczucie świeżości i doskonałej pielęgnacji miejsc intymnych. W efekcie Twoja skóra będzie nawilżona i zmiękczona, a nieprzyjemne zapachy zniwelowane. Dodatkowo żel z linii Altai może być stosowany również przez mężczyzn.

Żel do higieny intymnej

200 ml

Łagodny żel do higieny intymnej

360 ml

Jak dbać o higienę intymną?

Aby żel do mycia okolic płciowych spełniał swoje zadanie, musisz pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zasad. Przede wszystkim zamiast kąpieli częściej wybierz prysznic, gdyż wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii. Zrezygnuj ze stosowania kosmetyków w sprayu, takich jak dezodoranty, gdyż mogą podrażniać pochwę. Lepiej zrezygnować z aromatyzowanych mydeł i żeli na rzecz bezzapachowych, gdyż te pierwsze mogą wywołać alergię.